O tym jak zachować sprawność fizyczną po 60-ce? Czy ruch wśród seniorów to moda, czy konieczność? Jakie zasady obowiązują przy zajęciach ruchowych? Na te pytania znaleźli odpowiedź członkowie Klubu Seniora w Jesionce na drugim swoim spotkaniu 22 października 2015 r. w Domu Parafialnym w Jesionce. Spotkanie poprowadzili specjaliści z Centrum Rehabilitacji Artkinezis z Żyrardowa.

Podczas kolejnego spotkania Klubu Seniora w Jesionce gośćmi specjalnymi była Pani Agata Damięcka i Pan Wojciech Putkiewicz. Pan Wojciech, jako fizjoterapeuta z długoletnim doświadczeniem w pracy z seniorami, w ciekawej i żartobliwej formie opowiedział aktywnym seniorom zamieszkującym południową część Gminy Wiskitki o wielu aspektach aktywności ruchowej osób 60+. Nie zabrakło praktycznych porad m.in. na temat prawidłowego chodzenia z kijkami oraz ciekawostek dotyczących gimnastyki rehabilitacyjnej. Poruszane tematy bardzo interesowały seniorów, o czym świadczyły zadawane pytania.

Klub Seniora w Jesionce rozpoczął działanie we wrześniu 2015 r. W tej chwili zrzesza 10 seniorów. Najbliższe plany seniorów to wspólny wyjazd do teatru 18 listopada oraz otwarte spotkanie integracyjne przy muzyce. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.wiskitki.org oraz pod numerem telefonu 668 826 739. Powstanie Klubu Seniora to element projektu „Aktywni do setki” Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych, w którym uczestniczy Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”.

Share Button
Aktywni Seniorzy w Jesionce