Niedzielne, wieczorne popołudnie 29 lipca mieszkańcom Jesionki upłynęło pod znakiem teatru. Młodzież uczestnicząca w projekcie Teatralny MISZ/MASZ zaprosiła na spektakl w reżyserii Izabelli Anny Worony. Było to podsumowanie półrocznego projektu, na który Kuźnia Inicjatyw Wiskitki.org pozyskała dotację w ramach programu Równać Szanse.

Dwa światy to opowieść o wyzwaniach współczesnego świata, szczególnie tych, z którymi zmagają się młodzie ludzie, opowiedziana w symbolicznym ujęciu. Głównymi bohaterami jest Lajla i Selek, którzy pochodzą z dwóch różnych światów. Poznają się i zakochują się w sobie. Jednak ich miłość musi zmierzyć się z uprzedzeniami, stereotypami i wrogością członków społeczności światów, w których żyją. A wszystko to dzieje się na planecie zwanej Ziemią.
Spektakl powstał z inicjatywy młodzieży z Gminy Wiskitki. Wspólnie z Kuźnią Inicjatyw Wiskitki.org młodzi ludzie pozyskali dotację z programu Równać Szanse. Młodzież samodzielnie przeprowadziła szereg działań m.in. zorganizowała wyjazd do teatru, przygotowała spektakl od strony artystycznej i organizacyjnej.
– Dzięki samodzielnemu działaniu młodzież zrobiła pierwszy krok w dorosłość – mówi Jakub Kamiński – Nauczyła się organizowania czasu, planowania działań oraz stała się bardziej odważna, pewna siebie i kreatywna.
Share Button
Dwa światy w Jesionce