W niedzielę, 14 grudnia ponad 100 dzieci z Gminy Wiskitki przeżyło radosne, świąteczne popołudnie. Członkowie Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” zaprosili najmłodszych na doroczne Mikołajki. Przygotowano szereg atrakcji m.in. przedstawienie teatralne, zabawy świąteczne i słodki poczęstunek. Najważniejsza jednak dla dzieci była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja. To spotkanie na długo zapamiętają i będą mile wspominać.

W tym roku powitało dzieci przedstawienie teatralne „Kopciuszek” przygotowanie przez uczniów Szkoły Podstawowej we Franciszkowie pod opieką p. Eweliny Kamińskiej. Klasyczna bajka wzbogacona została nowoczesną muzyka w efekcie czego na balu u królewicza goście tańczyli w rytm dobrze wszystkim znanej piosenki „Wyginam śmiało ciało”. Wywołało to oczywiście szerokie uśmiechy na twarzach widzów.
_DSC0460
Po przedstawieniu przyszedł czas na radosne zabawy przy muzyce prowadzone przez animatora zabaw dziecięcych. W podróży pociągiem dzieci poznawały zwyczaje związane ze św. Mikołajem w różnych krajach, lepiły bałwana oraz rozwiązywały świąteczne łamigłówki. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną i całej masy zjedzonych przez dzieci słodyczy.
_DSC0530
Kulminacją były odwiedziny samego Mikołaja, wspólne śpiewanie kolęd oraz oczywiście prezenty, którymi Mikołaj obdarował wszystkie dzieci.

W tym roku po raz kolejny nasi dobroczyńcy nie zawiedli i za to bardzo dziękuję – mówi Jakub Kamiński, prezes Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” – dzięki temu wsparciu dzieci otrzymały słodkie paczki. Nie zawiedli także rodzice, których prosiliśmy o przyniesienie żywności dla najbardziej potrzebujących. Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów produktów, które przekażemy parafialnemu Caritasowi. Super, że nie jesteśmy obojętni na najbiedniejszych.

_DSC0607Organizatorzy dziękują za wsparcie w organizacji Mikołajek: Zarządowi OSP w Jesionce, Panu Bogusławowi Dudzińskiemu i Tomaszowi Sadowskiemu, Pani Bożenie Kalkucińskiej, naszym wolontariuszom Martynie i Kamilowi, Klaudii i Kasi oraz wszystkim darczyńcom, a także młodym artystom, którzy wystąpili podczas imprezy.

Share Button
Mikołaj odwiedził dzieci w Kuźni Inicjatyw