Mikołaj zachorował to hasło przewodnie spotkania jakie dla dzieci z Gminy Wiskitki zorganizowała Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org” we współpracy ze Szkołą Podstawową we Franciszkowie. Spotkanie odbyło się w dniu 4 grudnia w godz. 15.00-18.00 i wzięło w nim udział ponad 100 dzieci, które pomagały Mikołajowi przygotować Święta Bożego Narodzenia. Uczestnicy mieli za zadanie posprzątać dom Mikołaja, ubrać choinkę i zapakować prezenty. Wszystko to odbyło się w czasie kreatywnej i radosnej zabawy. Na koniec pojawił się sam Mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył słodkie prezenty ufundowane przez darczyńców Kuźni.

Mikołajki w Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” to już tradycja. Zorganizowaliśmy je już po raz szósty – mówi Jakub Kamiński, prezes stowarzyszenia – co roku mamy stałą grupę darczyńców, którzy wspierają naszą akcję finansowo i stąd są słodkie paczki, których wartość trzykrotnie przekracza cenę biletu na nasze spotkanie. Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie.

W tym roku dzieci, które wzięły udział w Mikołajkach bawiły się wspólnie pod okiem animatorów zabawy wykonując różnego rodzaju zadania związane ze przygotowaniami do świąt. Największą radość sprawiło pakowanie prezentów z rodziców. Niespodzianką dla dzieci był również występ grupy bębniarsko-perkusyjnej, która spotyka się regularnie na zajęciach prowadzonych w Świetlicy Parafialnej w Jesionce. Po występie chętni mogli spróbować swoich sił w grze na instrumentach perkusyjnych. Nie zawiedli również rodzice, którzy zaproszeni przez Kuźnię Inicjatyw „Wiskitki.org” przynieśli żywność, która zostanie przekazana za pośrednictwem parafialnego Caritas najbardziej potrzebującym. Była to we Franciszkowie niedziela pełnego radości, uśmiechu i dobra.

Poniżej galeria zdjęć do darmowego pobrania.

Share Button
Mikołaj zachorował