10 kwietnia prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wiskitki świetlica w Jesionce przeżyła prawdziwy najazd wolontariuszy. Dzięki współpracy z Centrum Wolontariatu w Warszawie naszą świetlicę odwiedziła grupa 22 pracowników Banku BGŻ S.A. uczestniczących w programie wolontariatu pracowniczego. Wolontariusze wyremontowali pomieszczenia świetlicy oraz zorganizowali dla naszych podopiecznych ognisko z zabawami.
DSC_1069Pierwsi wolontariusze stawili się o godzinie 11.00 i od razu zabrali się do pracy. Plan remontu był bowiem duży. Ochotnicy odmalowali łazienki, korytarz, hall i jedną z sal. Zamontowali też nowe oświetlenie. A już o 14.30 stawili się licznie podopieczni naszej świetlicy na zaplanowane ognisko. Nie obyło się bez pieczonych kiełbasek oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. O godz. 16.00 wszyscy rozeszli się do domów w dobrych humorach, a wolontariusze w przekonaniu o pożytecznej pracy, jaką wykonali. Przed końcem akcji świetlica otrzymała jeszcze upominki w postaci sprzętu sportowego, a wolontariusze pamiątkowe podziękowania.
DSC_1055Wolontariat pracowniczy to coraz bardziej popularna forma aktywności społecznej pracowników, szczególnie dużych korporacji – tłumaczy Katarzyna Winiewska, koordynatorka akcji ze strony Centrum Wolontariatu w Warszawie – łączy się w tej formie integrację załogi firmy z promocją wolontariatu jako pracy społecznej na rzecz innych osób. Daje to wszystkim uczestnikom wzajemne korzyści i jednocześnie jest świetną zabawą.

Share Button
Najazd wolontariuszy
Tagi: