Blisko dwudziestu uczestników zajęć dodatkowych  „Odlotowa zima na wsi” udowodniło, że zima na wsi nie musi być nudna! W drugim tygodniu ferii, tj. od 22-26 stycznia, w godzinach 10.00 – 13.30 dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych, czy muzycznych.

Wszystkie działania wplecione były w mini program wychowawczy – w myśl zasady: uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc. Dzieciaki przez radosną zabawę przekonały się, że warto postępować fair, dowiedziały się jak radzić sobie ze zdenerwowaniem i co to znaczy być tolerancyjnym. Miały też okazję zaprezentować swoje talenty. Nie zabrakło osób śpiewających, ale też objawiły się talenty kabaretowe! Wielką frajdę sprawiły dzieciom zajęcia z harcerzami z 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej. Szczególnie podobały się zabawy z wykorzystaniem kompasu i pieczenie kiełbasek, gdy na zewnątrz królowała minusowa temperatura.

 – Cieszymy się, że kolejny raz nasze stowarzyszenie zapewniło masę radości i dobrej zabawy dzieciom mieszkającym na wsi.- mówi Jakub Kamiński, prezes Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org”

Zajęcia odbywały się w Domu Parafialnym w Jesionce oraz sali sportowej Szkoły Podstawowej we Franciszkowie.  W czasie zajęć dzieci były pod opieką wychowawców i wolontariuszy.


Teraz możesz nam pomóc organizować radosne i mądre zajęcia dodatkowe dla dzieci z Gminy Wiskitki przekazując 1 procent podatku. Dzięki Twojemu wsparciu możemy razem spełniać marzenia dzieci.

  

Share Button
Odlotowa zima w Jesionce