+48 799 816 788 stowarzyszenie@wiskitki.org

Ożywiamy wspomnienia, ożywiamy marzenia.

Przekaż 1% podatku na inicjatywy sąsiedzkie.

Ożywiamy wspomnienia

Jakie wspomnienia z życia Twojej miejscowości wywołują u Ciebie radość i sentyment? Sobotnie potańcówki w remizie, wspólne mecze w kosza lub siatkę, podchody zakończone ogniskiem z kiełbaskami? A może coś innego? Każde z tych wydarzeń sprawiało, że ludziom chciało się wyjść z domu i zrobić coś wspólnie. Budowało to więzi i poczucie wspólnoty. 

 

Ożywiamy marzenia

Jakie masz marzenia związane z miejscem zamieszkania? Plac zabaw, kino letnie na świeżym powietrzu, czy czyste i zadbane ulice? Każde nasze marzenie może stać się rzeczywistością. Dzięki aktywności i zaangażowaniu każdego z nas możemy sprawić, że nasze miejscowości będą zadbane, atrakcyjne i dające szansę na rozwój zarówno młodszym, jak i starszym.

Czego potrzebujemy?

Do ożywienia wspomnień i marzeń potrzeba prawdziwej wspólnoty mieszkańców. Relacje społeczne jednak dziś zanikają. Coraz mniej osób angażuje się w działania społeczne. Jesteśmy coraz bardziej zamknięci i coraz bardziej obojętni na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu. Brakuje inicjatyw łączących ludzi.

Teraz możesz zacząć razem z nami zmieniać tę smutną rzeczywistość. Przekaż 1% podatku na inicjatywy sąsiedzkie, które będą realizowane w Twojej okolicy. Dzięki Twojemu wsparciu będzie można zorganizować spotkanie integracyjne, turniej piłkarski, kino plenerowe, warsztaty rękodzieła lub urzeczywistnić wiele innych pomysłów. Twoje wsparcie pozwoli nam zaprosić do działania nowe osoby, poszukiwać lokalnych liderów, dotrzeć do ludzi i poznać ich potrzeby oraz problemy. 

Aktywni mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce, gdy widzą, czego brakuje w lokalnej społeczności. Dzięki temu miejscowości, które zamieszkują, będą się rozwijać, a najbardziej potrzebujący – otrzymają wsparcie i pomoc.

Środki zebrane z 1 % podatku zostaną przekazane grupom mieszkańców, które zgłoszą swoje pomysły na działania w swoich miejscowościach. Informację o zebranych środkach uzyskamy z urzędu skarbowego w lipcu.

Jak przekazać 1% podatku na inicjatywy sąsiedzkie?

Bądź z nami na Facebook-u

.