Prawie 120 dzieci wzięło udział w dorocznych Mikołajkach Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” w Jesionce. Dzięki wsparciu wielu prywatnych darczyńców, zaangażowaniu członków stowarzyszenia oraz wsparciu OSP Jesionka 6 grudnia dzieci mogły wziąć udział w radosnej i kreatywnej zabawie oraz otrzymać słodki upominek od najprawdziwszego Św. Mikołaja.

Spotkanie odbyło się w remizie OSP Jesionka w godz. 15.00-18.00. Już po raz kolejny strażacy bezpłatnie użyczają swojej sali na zabawę dla dzieci. Dla dzieci przygotowane zostały tańce integracyjne i zabawy plastyczne w grupach. Dzieci zostały podzielone na mieszkańców 4 państw: czerwonego, zielonego, żółtego i niebiesko-pomarańczowego. Ich zadaniem było przygotowanie strojów narodowych, ułożenie własnego hymnu oraz menu na kolację wigilijną wg produktów koloru swojego państwa. Największą radość sprawiło przebieranie rodziców za Mikołaja. Całość zakończyło wspólne kolędowanie i oczywiście wizyta Św. Mikołaja. Jak zwykle najbardziej przeżyli to spotkanie najmłodsi uczestnicy.

Po raz drugi zbieraliśmy także żywność na paczki dla najuboższych mieszkańców, które zostaną przekazane parafialnemu oddziałowi Caritas

– informuje Jakub Kamiński, prezes Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” –

chcę też podziękowań indywidualnym darczyńcom, którzy w tym roku przekazali nam 1895 zł. To o 95 zł więcej niż potrzebowaliśmy. Widać, że nasi darczyńcy mają wielkie serca i za to bardzo dziękujemy.

Pełna galeria zdjęć znajduje się tu.

Share Button
Radosne Mikołajki dla dzieci w Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org”