Blisko 100 najmłodszych mieszkańców południowej części Gminy Wiskitki 8 grudnia wzięło udział w zabawie Mikołajkowej, na którą zaprosili Kuźnia Inicjatyw “Wiskitki.org” oraz Szkolny Klub Wolontariatu we Franciszkowie. Zabawę zakończyło spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieci słodkie upominki ufundowane przez darczyńców Kuźni Inicjatyw.

Mikołajki z Kuźnią Inicjatyw to już tradycja. W czasie 9-letniej działalności stowarzyszenia tylko raz nie udało ich się zrealizować. W tym roku uczestnicy pierwszych mikołajek byli już wolontariuszami prowadzącymi zabawy z dziećmi.

To dla nas w tym roku największa radość, że w organizację zabawy włączył się Szkolny Klub Wolontariatu z Franciszkowa – mówi Jakub Kamiński, prezes Kuźni Inicjatyw “Wiskitki.org” – Podczas warsztatów z młodzieżą przygotowaliśmy program animacyjny, który oprócz radosnej zabawy zawierał również elementy edukacyjne związane z wartościami jakie warto, aby były obecne w rodzinie jak: wzajemny szacunek, miłość i wspólne przeżywanie świąt.

Kuźnia Inicjatyw po raz kolejny przeprowadziła zbiórkę pieniędzy, dzięki którym dzieci uczestniczące w Mikołajkach otrzymały słodkie upominki. Wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę składamy wielkie podziękowania. Podczas zabawy prowadzona była również zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Zebrano kilkadziesiąt kilogramów produktów, które przekazane zostały parafialnemu oddziałowi Caritasu. Podziękowania kierujemy również do Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej we Franciszkowie za udostępnienie sali gimnastycznej.

Poniżej galeria zdjęć do darmowego pobrania.


Share Button
Rodzinne spotkanie z Mikołajem