DSC_137925 maja Władze Samorządowe Gminy Wiskitki i Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wiskitki zaprosiły mieszkańców gminy do świętowania 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów na sportowo i patriotycznie. Na starcie Biegu Wolności w Jesionce zameldowało się prawie 40 biegaczy.

Pierwsi wystartowali najmłodsi biegacze, wśród których znaleźli się dzięki asyście rodziców nawet 3-latkowie. Wszyscy dzielnie walczyli na 300 – metrowej trasie i z dumą odbierali pamiątkowe medale. Bieg szkół podstawowych na odcinku 800 metrów to już zacięta walka z pięknym finiszem zwyciężczyni – Olgi Sieczki. W biegu głównym uczestnicy zmagali się ze rywalami, ale też jak się okazało musieli wykazać się dobrą orientacją w terenie na przepięknej 4,5 km trasie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Wśród kobiet zwyciężyły  ex aequo Julia Kosińska i Oliwia Poszwińska. Wśród mężczyzn triumfował Krzysztof Niemojewski.
DSC_1533
Pan Franciszek Grzegorz Miastowski, Wójt Gminy Wiskitki, dekorując medalami najlepszych zawodników i wręczając wszystkim pamiątkowe dyplomy podkreślał wagę wyborów 25 czerwca. Wskazywał, że były one bardzo istotnym elementem w drodze do budowania w naszym kraju demokracji. Podkreślał również, że dotarcie z takim przekazem historycznym poprzez wydarzenia sportowe jakim był bieg jest ciekawym pomysłem na kształtowanie postaw patriotycznych szczególnie wśród najmłodszych. Gratulacje wszystkim zawodnikom złożył także Przewodniczący Rady Gminy Leszek Kopczewski.
Całe wydarzenie zakończyło wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
DSC_1624Wyniki poszczególnych biegów:
Najmłodsi do 9 roku życia – zwyciężyła Julia Sieczka
Bieg szkół podstawowych – dziewczyny
1 miejsce: Olga Sieczka
2 miejsce: Wiktoria Starosz
3 miejsce: Oliwia Poszwińska
Bieg szkół podstawowych – chłopaki
1 miejsce: Mikołaj Olszewski
2 miejsce: Wiktor Poszwiński
Bieg główny – kobiety
1 miejsce: Julia Kosińska, Oliwia Poszwińska
2 miejsce: Magdalena Banaszek
3 miejsce: Agnieszka Proczek
Bieg główny – mężczyźni
1 miejsce: Krzysztof Niemojewski
2 miejsce: Tomasz Bartoszewski
3 miejsce: Przemysław Zych

Share Button
Sportowo i patriotycznie
Tagi: