tak można podsumować Olimpiadkę 2015, którą dla dzieci z Gminy Wiskitki zorganizowała Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”. Dzięki współpracy z samorządem gminy i lokalnymi przedsiębiorcami 13 września na boisku Orlik we Franciszkowie mieliśmy szansę zorganizować aktywne sportowo przedpołudnie i zaszczepić w dzieciach chęć do uprawiania sportu.

Zabawa trwała od godz. 11.00 do 14.00. Uczestnicy Olimpiadki mieli za zadanie odwiedzić 10 stanowisk z rozmaitymi konkurencjami sportowymi, jak: skok w dal, przeciąganie liny, rzut ringo, bieg przez płotki. Ogromną popularnością cieszyła się szkółka tenisowa zorganizowana przez klub sportowy Matchpoint z Żyrardowa. Wszyscy uczestnicy mieli pomalowane buzie w barwach narodowych oraz otrzymali poczęstunek dzięki wsparciu firmy Agripak ze Starego Drzewicza. Zwieńczeniem rywalizacji sportowej było wręczenie wszystkim złotych medali ufundowanych przez Wójta Gminy Wiskitki Franciszka Grzegorza Miastowskiego. Najlepsi w swoich konkurencjach otrzymali karty wstępu do sali zabaw Żyrafa w Żyrardowie przekazane przez właścicieli sali.

– Bardzo się cieszymy, że na nasze zaproszenie do współorganizowania Olimpiadki odpowiedziały władze gminy i lokalni przedsiębiorcy – mówi Jakub Kamiński prezes Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” – dzięki temu wsparciu i dużej pracy członków i wolontariuszy naszego stowarzyszenia, udało się zorganizować naprawdę świetną imprezę. Wszystkim bardzo dziękujemy. Przeprowadzenie Olimpiadki wspierali także wolontariusze projektu Szlachetna Paczka. Był to pierwszy akcent współpracy Kuźni Inicjatyw i Szlachetnej Paczki Rejonu Żyrardów. Mamy nadzieję dzięki tej współpracy pomóc potrzebującym rodzinom także na terenie Gminy Wiskitki.

Share Button
Sportowo, rodzinnie, radośnie…