olimpiadka-2016-www

„W rodzinie siła” to projekt realizowany przez Kuźnię Inicjatyw „Wiskitki.org” w partnerstwie z Ośrodkami Pomocy Społecznej z gmin: Puszcza Mariańska, Radziejowice, Wisktki.

Celem projektu jest wsparcie rodzin z trzech gmin w rozwoju umiejętności wychowawczych oraz tworzeniu dobrego klimatu w rodzinie. Uczestnikami projektu jest 36 rodzin z trzech gmin. Projekt trwa od lipca do listopada 2016 r. Obejmuję realizację następujących działań:

  • ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE DLA DZIECI – m.in. lepienie z gliny, teatralne – 28 godzin. Zajęcia odbywać się będą w sierpniu 1 raz w tygodniu, we wrześniu i w październiku 2 razy w miesiącu.
  • WARSZTATY DLA RODZICÓW – łącznie 16 godzin w sierpniu; odbywać się będą 1 raz w tygodniu połączone z zajęciami artystycznymi dla dzieci; tematy warsztatów to m.in. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak zachęcać dzieci do współpracy? Jak chwalić? Jak rozpoznawać emocje oraz jak je nazywać? Stres jak sobie z nim poradzić? Czym zastąpić karanie?.
  • SPOTKANIA INTEGRACYJNE DLA RODZIN – odbywać się będą w formie spotkań integracyjnych, wspólnych zabaw i dwóch spotkań wszystkich rodzin uczestniczących w projekcie.
  • ZAJĘCIA Z ANIMATOREM ZABAWY
  • PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE – z psychologiem, specjalistą ds. przeciwdziałania uzależnieniom, mediatorem rodzinnym.

logotypy-stopka-new

Aktualności projektu

Share Button