Malowanie nogami, zabawa w teatr, ekologiczna orkiestra, czy leśne podchody to tylko niektóre z wielu propozycji wakacyjnych, jakie przygotowało dla dzieci stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”. Spotkania odbywały się w okresie od 3 do 14 lipca w świetlicy parafialnej w Jesionce. Dzieci miły zapewnioną profesjonalną opiekę, drobny poczęstunek oraz całą masę ciekawych i kreatywnych zajęć.

– Bardzo nam zależało, żeby dzieci mieszkające w Gminie Wiskitki miały okazję w ciekawy sposób spędzić wakacyjny czas. Chcemy też odciągnąć je od wszechobecnych telefonów, czy komputerów – mówi Jakub Kamiński, prezes Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” – Udało nam się zebrać zespół świetnych wolontariuszy i przygotować wiele atrakcji.

W zajęciach wzięło udział łącznie 33 dzieci, co potwierdza, że tego typu oferta zajęć była bardzo potrzebna. Każdy dzień miał swój temat. Był dzień sportu, dzień teatru, czy dzień muzyki. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i sami wymyślili sobie nazwy. Były to: Dzikie Koty, Minionki oraz Star Wars. Dzieci i rodzice zgodnie podkreślali, że tego typu inicjatywy są świetną propozycją na czas wakacji.

Share Button
Wakacje na wsi nie muszą być nudne