Odkrywaliśmy sekrety Wiskitek

Zima nie straszna była kilkudziesięciu osobom spragnionym poznania sekretów Wiskitek. W sobotę podsumowaliśmy kolejną odsłonę realizowanych działań z cyklu #OdkrywamyWiskitki. Gra historyczna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wiskitkach i lokalne pasjonatki historii dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i zaskoczeń. Była mowa m.in. o podziemiach kościoła, pierwszym burmistrzu, destylarni alkoholi i oczywiście królewskim grodzie. To kolejna po Sokulu miejscowość, która ma swoją małą atrakcję turystyczną opowiadającą historię, która liczy przecież 800 lat.
Podziękowania dla KGW Wiskitki i autorek questu za świetną współpracę i organizację przedsięwzięcia. Tych, co nie byli, już wkrótce zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie będzie można pobrać grę i rozwiązać ją samemu. Bądźcie z nami.
—-
Gra historyczna i wydarzenie przygotowane i zrealizowane zostały ze środków z budżetu Miasto i Gmina Wiskitki oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego