Wykład o wiskickich cmentarzach

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu #OdkrywamyWiskitki.  Można będzie je obejrzeć na naszym facebooku 30 grudnia 2021. Tym razem dowiemy się jakie historie, postacie, ciekawostki związane z cmentarzami zlokalizowanymi w naszej gminie.
Swoją wiedzą podzieli się z nami Anna Smolińska – absolwentka archeologii oraz etnologii na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, gdzie jest adiunktem w Dziale Strojów Ludowych i Tkanin. Współpracuje także z Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Współredagowała „Jednak przeżyłam. Pamiętnik z Syberii Marii z Aramowiczów Wyszywacz”. Zawodowo zajmuje się strojem ludowym, obecnie w jej badaniach ukierunkowanym na teren Podlasia. Jest regionalistą i społecznikiem w rodzinnych Wiskitkach, a prywatnie miłośnikiem średniowiecza, holenderskiego malarstwa tablicowego oraz sztuki sakralnej, a zwłaszcza ikonografii maryjnej.
—-
Spotkanie realizowane w ramach projektu „Odkrywamy wspomnienia, odkrywamy marzenia” finansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.