Odkrywamy potencjał Miasta i Gminy Wiskitki

[et_pb_section fb_built=”1″ fullwidth=”on” _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_fullwidth_slider use_bg_overlay=”on” use_text_overlay=”on” text_border_radius=”80px” _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default” background_image=”https://wiskitki.org/wp-content/uploads/2021/02/header_ozywiamy-2.png”][et_pb_slide heading=”Odkrywamy potencjał Miasta i Gminy Wiskitki” _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default” background_image=”https://wiskitki.org/wp-content/uploads/2021/04/header_odkrywaj.png” background_enable_image=”on” sticky_transition=”on”][/et_pb_slide][/et_pb_fullwidth_slider][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default” text_font_size=”22px”]

Cel projektu

Dzięki realizacji projektu chcemy wzmocnić wśród mieszkańców naszej gminy wiedzę i świadomość nt. zasobów historycznych, społecznych i przyrodniczych jakie posiadamy.

Cel główny zostanie osiągnięty poprzez:

  1. popularyzację wiedzy o historii i zasobach przyrodniczych gminy,
  2. stworzenie oferty turystycznej promującej historię i przyrodę naszej lokalnej wspólnoty,
  3. integrację społeczną mieszkańców wokół lokalnej historii i przyrody.

Czas trwania:

01.04.2021 – 31.12.2021

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu mogą być mieszkańcy Miasta i Gminy Wiskitki w każdym wieku. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w projekcie na podstawie zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu chcemy objąć działaniami grupę uczestników w różnym wieku, co dodatkowo zwiększy poziom integracji społecznej w naszej wspólnocie samorządowej.

Zaplanowane działania

Prelekcje i warsztaty

Zorganizowane zostaną trzy prelekcje nt. historii i przyrody Miasta i Gminy Wiskitki. Chcąc zwiększyć zasięg prelekcji przeprowadzimy transmisję do internetu.

Zaplanowaliśmy trzy tematy prelekcji:

  • Wichry historii w Mieście i Gminie Wiskitki
  • Życie społeczne, zwyczaje i tradycje w Mieście i Gminie Wiskitki
  • Walory przyrodnicze Miasta i Gminy Wiskitki

Zaplanowane zostały również warsztaty dotyczące przygotowywania gier terenowych (questów) dotyczących lokalnej historii i tradycji.

Organizacja pikniku integracyjnego

Piknik będzie miał na celu promocję historii i przyrody Miasta i Gminy Wiskitki oraz integrację mieszkańców. Będzie elementem zapoznania mieszkańców z walorami gminy, w której mieszkają oraz zachęta do włączenia się w działania w ramach zadania. Program pikniku uwzględniał będzie gry, zabawy i konkursy dotyczące zasobów historycznych i przyrodniczych naszej gminy.

Opracowanie produktów turystycznych

Uczestnicy zadania w grupach tematycznych opracują gry terenowe (questy) dotyczące historii i przyrody Miasta i Gminy Wiskitki. Questy (z ang. quest – zadanie, zagadka) to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka, która zawiera opis lokalnej historii lub walorów przyrodniczych i instrukcje do rozwiązania zagadek.

Ilustracjami do questów będą zdjęcia zrobione przez uczestników konkursu fotograficznego. Ponadto opracowane zostaną trasy rowerowe do miejsc pamięci historycznej na terenie naszej gminy, które zostaną umieszczone na portalu Traseo.pl lub innym podobnym, które również będą zawierały zdjęcia przesłane w ramach konkursu fotograficznego.

Organizacja turnieju sołectw

Ma na celu integrację mieszkańców, promocję lokalnej historii i przyrody. Obejmował będzie zebranie zgłoszeń drużyn wystawionych przez sołectwa, opracowanie regulaminu, zestawu pytań oraz przeprowadzenie turnieju. W miarę możliwości technicznych postaramy się transmitować turniej do internetu.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row column_structure=”3_4,1_4″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”3_4″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default” text_orientation=”right”]

Zadanie finansowane ze środków z budżetu Miasta i Gminy Wiskitki

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_image src=”https://wiskitki.org/wp-content/uploads/2021/04/herb-Wiskitki-270×300.png” title_text=”herb Wiskitki” _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default” max_width=”65%”][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row column_structure=”1_4,1_2,1_4″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”1_4″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default” text_font_size=”22px”]

Aktualne z projektu

[/et_pb_text][et_pb_blog include_categories=”23″ show_thumbnail=”off” show_author=”off” show_categories=”off” show_excerpt=”off” show_pagination=”off” _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][/et_pb_blog][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row column_structure=”1_5,3_5,1_5″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”1_5″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][/et_pb_column][et_pb_column type=”3_5″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][et_pb_code _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”]

.[/et_pb_code][et_pb_text _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_5″ _builder_version=”4.9.0″ _module_preset=”default”][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]