Świąteczny gest dla osób samotnych

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nikt nie wie jakie będą w tym roku. Czy będziemy mogli spotkać się w gronie najbliższych? Podzielić się opłatkiem, wspólnie pokolędować? Bardzo trudno przewidzieć przyszłość. Tak wiele osób jest i będzie samotnych w te Święta. Seniorzy w domach, podopieczni domów pomocy społecznej. Chcemy choć trochę odmienić tę samotność. Chcemy, żeby choć przez chwilę poczuli tą niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy do wykonania Świątecznego Gestu wobec osób samotnych. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Świąteczny Gest to akcja, której celem jest wykonanie świątecznych upominków dla osób samotnych. Zapraszamy do wzięcia udziału całymi rodzinami. Na naszym profilu na facebook-u poprowadzimy dla Was warsztaty online z przygotowania ozdób świątecznych. Następnie prześlemy do Was pakiety do rodzinnego wykonania ozdobnej bombki i kartki świątecznej. Finałem akcji będzie 6 grudnia, kiedy to najprawdziwszy Święty Mikołaj odbierze od Was przygotowany upominek (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) i zostawi w podziękowaniu słodki podarek. Prezenty dla osób samotnych Mikołaj odbierze z południowej części Gminy Wiskitki. Od pozostałych odbierzemy je drogą pocztową. Przygotowane podarunki przekażemy przez instytucje pomocy społecznej bezpośrednim adresatom.

W trakcie akcji zaprosimy Was również do konkursu fotograficznego „Rodzinne selfie z Mikołajem”. W czasie przygotowania upominków, Waszym zadaniem będzie przebranie jednej osoby za Św. Mikołaja i zrobienie rodzinnego selfie. Dla autorów najciekawszego zdjęcia zaplanowaliśmy atrakcyjną nagrodę. Wszyscy otrzymają pamiątkowe upominki.

[button link=”https://bit.ly/swiateczny_gest_rejestracja” color=”green” newwindow=”yes”] Wyślij zgłoszenie[/button]

Akcja finansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.”