Twórz z nami gry terenowe o Gminie Wiskitki

Zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Wiskitki w każdym wieku do wspólnego działania w zespole, którego zadaniem będzie opracowanie gier terenowych o historii i przyrodzie naszej gminy. Startujemy 7 lipca warsztatami tworzenia gier terenowych.

Lokalna historia, tradycja i przyroda to doskonały impuls do działań społecznych z mieszkańcami – mówi Jakub Kamiński, prezes Kuźni Incijatyw “Wiskitki.org” – stąd pomysł na wspólne działanie i przygotowanie gier terenowych związanych z historią i przyrodą naszej “małej ojczyzny”.

Osoby działające w zespole:

  • nawiążą nowe znajomości
  • zdobędą nową wiedzę o miejscu, w którym mieszkają
  • wezmą udział w ciekawych warsztatach
  • zrealizują interesujące inicjatywy społeczne
  • rozwiną ofertę turystyczną naszej gminy
  • przyczynią się do promocji miejsca, w którym mieszkamy
  • rozwiną umiejętności pracy zespołowej i realizacji projektów

W ramach pracy w zespole uczestnicy wezmą udział w warsztatach szkoleniowych. Następnie podczas spotkań roboczych i pracy indywidualnej przygotują scenariusze gier terenowych. Planujemy również zorganizować rajdy rowerowe, w czasie których będziemy odwiedzać miejsca związane z lokalną historią i przyrodą. Gry zostaną umieszczone na stronie naszego stowarzyszenia jako atrakcje turystyczne. Planujemy również wykorzystać aplikacje elektroniczne w tworzeniu naszych gier.

Spotkania zespołu odbywać się będą w miarę potrzeb, nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Warsztaty tworzenia gier terenowych odbędą się 7 lipca, w godz. 18.00 – 21.00 w siedzibie Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” w Wiskitkach (budynek dawnej szkoły podstawowej), pokój nr 18. Prosimy o rejestrację poprzez poniższy formularz.