Wspólnie odkryjemy Miasto i Gminę Wiskitki

Wystartowaliśmy z nowym, dużym projektem pod nazwą „Odkrywamy wspomnienia, odkrywamy marzenia”, dofinansowanym w ramach Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

Wspomnienia to: tradycje, zachowane dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i historyczne, które nas otacza, choć na co dzień nie zwracamy na nie większej uwagi. Właśnie dlatego chcemy je ożywić, zebrać i korzystać z nich w przyszłości.

Marzenia to przede wszystkim współpraca, partnerstwo, aktywność i radość z działania na rzecz lokalnych społeczności.

W myśl kilku doskonale znanych powiedzeń będziemy wspólnie z liderami i organizacjami z terenu gminy Wiskitki działać przez 2,5 roku.

Co chcemy zrobić?

„Co dwie głowy to nie jedna” – stworzymy lokalną sieć współpracy i wzmocnimy kompetencje lokalnych liderów. Co się będzie działo? Wyjazdy studyjne, lokalne fora inicjatyw społecznych, praca w grupach zadaniowych. Będziemy inspirować, odkrywać i motywować.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – chcemy zebrać i opisać lokalne skarby historyczne, przyrodnicze i społecznej w pierwszej tego typu publikacji związanej z naszą gminą. Pozyskanymi materiałami i informacjami będziemy dzielić się on-line, a do końca 2021 roku opracujemy wersję drukowaną.

„Nauka nie pójdzie w las” – działanie to będzie doskonałą okazją do kultywowania lokalnych tradycji i zwyczajów. Planujemy szereg warsztatów edukacyjnych dla mieszkańców gminy.

„Bez pracy nie ma kołaczy” – dlatego mieszkańcy będą mogli zrealizować swoje własne pomysły na inicjatywy historyczne, kulturowe i przyrodnicze w oparciu o lokalne zasoby.

Jeśli jesteś zainteresowana/-y udziałem w budowaniu lokalnej bazy zasobów, ciekawymi warsztatami i tworzeniem inicjatyw społecznych, prostu napisz do nas na adres: stowarzyszenie@wiskitki.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *